Moda Giyim Tasarımı

Moda Giyim Tasarımı Anasanat Dalı, öğrencilerin yaratıcılığını ve tasarıma bakış açılarını güçlendiren, özgün tasarımcı kimliklerini bulmalarına olanak sağlayan dört yıllık bir eğitim vermektedir. Bu amaçla; giyim tasarımı ve üretimine yönelik güncel malzeme ve teknoloji ile planlanan eğitim programı, özgün biçim ve işlevsel çözüm arayışlarını estetik kaygılarla bütünleştiren bir yapıda kurgulanmıştır. Öğrenciler; moda giyim atölyelerinde; hazır giyim sektörüne yönelik tasarım ve üretimin yanı sıra, farklı malzemelerle  (deri, keçe, kağıt, plastik gibi) deneysel çalışmalar yapmaktadırlar.

Moda Giyim Tasarımı Anasanat Dalı,  öğrencilerini Hazır Giyim ve Moda Sektörüne kazandırmakla birlikte, sanatsal platformlarda da yer alabilecek donanıma sahip bir deneyimle yetiştirmektedir.

Gerçekleştirilen alan araştırmaları, teknik geziler, çalıştaylar, atölye çalışmaları, seminerler ve sağlanan staj olanaklarıyla sektördeki güncel şartları takip etme ve öğrendiklerini pekiştirme şansı bulan öğrenciler, moda giyim sektöründe çeşitli kurumların desteklediği ulusal ve uluslararası yarışmalarda aldıkları ödüllerle birlikte, fuarlara ve eğitici seminerlere katılarak bölümü en iyi şekilde temsil etmektedirler.