Moda Giyim Tasarımı

Moda giyim tasarımı anasanat dalı; öğrencilerin yaratıcılığını, tasarıma bakış açısını geliştiren ve kendi özgün tasarım kimliklerini oluşturmaya yönelik 4 yıllık bir eğitimi kapsamaktadır. Bu amaçla dersler, giyim tasarımı ve üretime yönelik olarak biçim, işlev, estetik, malzeme ve teknoloji açılımları dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Eğitim mevcut akademik kadro ve alanlarında uzman öğretim görevlileri ile desteklenmektedir. Öğrenciler teknolojik donanım alt yapıya sahip Moda Giyim atölyesinde, kumaş, deri ve benzeri tekstil malzemeleri ile giyim tasarımı ve üretimi yapabilmektedirler. Moda tasarım eğitimi, alan araştırmaları, tekstil ve hazır giyim firmalarına yapılan teknik geziler, stajlar, atölye çalışmaları (Workshop) ile desteklenmektedir. Ayrıca öğrenciler, Moda Giyim sektöründe çeşitli kurumların desteklediği yarışmalara, fuarlara, eğitici seminerlere katılmaktadırlar. Aldıkları iyi dereceler ve ödüllerle bölümü en iyi şekilde temsil etmektedirler.

Misyon

Değişen dünya koşullarına uygun, moda ve hazır giyimde yaratıcı tasarımlar yapacak, alanında bilgi beceri ve öngörü sahibi, girişimci eleştirel düşünen liderlik vasıfları ile donanmış mezunlar yetiştirmektir.

Vizyon
Moda giyim ana sanat dalında ,evrensel düzeyde kaliteli eğitim-öğretim ve bilimsel araştırmalarla topluma öncülük eden seçkin tasarımcılar yetiştirmek üzere kendini geliştiren çağın gereklerine uyum sağlayabilen tasarımcıyı yetiştirmeyi sürdürmektir.

ÖĞRETİM KADROSU
Prof. Nesrin ÖNLÜ/ Bölüm Başkanı

Yrd. Doç. Dr. Nevbahar GÖKSEL/ Anasanat Dalı Başkanı

Yrd. Doç. Selda KOZBEKÇİ AYRANPINAR

Yrd. Doç. Meltem OK

Öğr. Gör. Sevda DEMİR PARLAK

Destek Veren Eğitmenler
Öğr. Gör. Füsun ÖNAYAK

Öğr. Gör. Alper OK

İLETİŞİM
Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü

Moda Giyim Tasarımı Anasanat Dalı

Güldeste Sokak No:4 35320

Narlıdere- İZMİR

Tel: (232) 412 91 46- 412 91 47

Faks: (232) 239 05 94

nevbahar.goksel@deu.edu.tr

s.kozbekci@deu.edu.tr

sevda.demirparlak@deu.edu.tr

meltem.hazir@deu.edu.tr